Adršpach 1. díl (brožovaná vazba)

Novinka
Adr SOFT

Život, to je Adršpach!

949 Kč
Momentálně nedostupné

Je to už více než 20 let, co naposledy vyšel dotisk „Cikánova“ průvodce po Adršpašských skalách. První díl měl tehdy 226 stran a postupem času se první i druhý díl průvodce po nejlepší lezecké oblasti ve střední Evropě, pro některé dokonce na světě, začal vyvažovat zlatem.

Mezitím dorostla úplně nová generace lezců, která začala objevovat krásy pískovcového skalního města v Polické pánvi a mezi nimi byl i jeden kluk z Orlové, kterému se neřekne jinak, než „Tatuš“. No a tenhle „Tatuš“, spolu s „Cikánem“, posledních 10 let dával dohromady nového průvodce na Adršpach.

Tiskař se o novém průvodci vyjádřil jako o uměleckém díle a nedá se než souhlasit. Celobarevná kniha čítající 534 stran kompletně popisuje jihovýchodní část oblasti a obsahuje devět obvodů (Rokle nad Černým jezírkem, Rokle nad Spáleným mlýnem, Za pískovnou, Vstupní obvod, Panoptikum, Jezerka, Janovická Vlčí rokle, Ztracená rokle, Ostrov), které autoři průvodce za pomoci pár obětavých kamarádů osobně prochodili cestu od cesty. Jak říká sám Tatuš: „Myslel jsem si, že znám Adršpach. Mýlil jsem se.“

Průvodce odráží stav ke dni 31. 12. 2023 a popisuje 1426 věží a masivů, na které vede 4239 cest a 262 variant. Obsahuje 51 detailních plánů dle podkladů Stanislava „Cikána“ Lukavského a nákresy půdorysů významných věží. Nově je v knize použit důmyslný navigační systém od skály k plánům, který urychlí nalezení vybraného cíle.

Kniha vyhází jak v brožované vazbě, tak v té pevné, takže si můžeš vybrat. Ideální je mít doma na mazlení v knihovně u krbu vazbu pevnou, se dvěma praktickými záložkami a do skal si pořídit na „dotrhání“ brož.

Život je prostě Adršpach a konečně je tu zase i průvodce. V intenzivní přípravě je i druhý díl, ale v roce 2024 ho určitě ještě nečekej. A případné další vydání? Podle slov „Tatuše“ prý nejdřív za 25 let.

Mimochodem, v roce 2023 vyšel také dotisk dnes již legendární knihy Pískaři od Bohumila Sýkory o historii lezení v Adršpašsko-teplických skalách, která nového průvodce skvěle doplňuje, pokud se chceš dozvědět něco víc.

 

Autoři: Jan „Tatuš“ Žwak a Stanislav „Cikán“ Lukavský

Počet stran: 534

Rok vydání: 2024

Jazyk: čeština

Kód Kód: 1399
Jméno značky: Vivat Rex, s.r.o.
Kategorie: Česko, Slovensko
Položka byla vyprodána…