MONTANA 202

Matěj Bernát dokončil svůj projekt alpských čtyřtisícovek aktuální číslo


Po přelezení Peuterey Integrale byl vrchol Grand Pilier d‘Angle Matějovou poslední neslezenou čtyřtisícovkou v Alpách

120 Kč
Skladem (>5 ks)

Neskutečná pestrost horolezectví

Při svém posledním výletu do Alp, před tím, než si odjel zaběhat do Himálaje, stihnul Matěj Bernát za sedm dní vylézt s Ondrou Mrklovským čtrnáct čtyřtisícovek.

V roce 1989 udělal Wolfgang Güllich s Kurtem Albertem prvovýstup Eternal Flame na Nameless Tower (6251 m n. m.). Cestu se jim tehdy bohužel nepodařilo přelézt volně celou – na konci jim chyběly ještě čtyři délky. První volný přelez celé cesty se v létě 2009 povedl Thomasovi a Alexanderovi Huberovým. A o excelentní, velice rychlý čistý přelez se letos v létě postarala Barbara „Babsi“ Zangerl spolu s Jacopo Larcherem.

Juraj Koreň – pilot, který fušuju do lezení se v roce 2014 smířil se svou smrtelností a od té doby se často vydává do velkých alpských stěn, kde sám leze cesty, které vzbuzují respekt i u zkušených lezeckých týmů.

Vizionář v horách, na skalách i v obuvnické dílně, tak by se dal krátce charakterizovat Heinz Mariacher, který v 70. a 80. letech patřil mezi špičkové lezce a už čtyři desetiletí se věnuje navrhování lezeček.

A jak se vyrábí sportovní lezecká oblast? Ve Francii přijede do opuštěného lomu několik bagrů a velká parta nadšených lidí, a pak se třeba pět let tvrdě maká!

No a také mnoho dalšího na 96 stranách 202. Montany.

Přejeme krásné čtení.

Kód Kód: 1098
Jméno značky: Montana
Kategorie: Montana