MONTANA 204

Stoupa s Bačou vylezli mixovou výzvu v severce Kežmaráku aktuální číslo


Roku 1976 se trojice českých horolezců za tři dny proskobovala na vršek Ušatky. Po téměř padesáti letech bylo na čase cestu konečně přelézt volně.

120 Kč
Skladem (>5 ks)

Končí lezecká zima, začíná lezecké jaro

Jak nejlépe oslavit dvacet let prvního společného prvovýstupu v Ušatce? No přece volným přelezem staré hákovačky, která je aktuálně nejtěžší mixovou cestou v dolině Zeleného plesa.

Lukáš „Asu“ Abt tě vezme do místa „Za zrcadlem“, do jedné jeskyně, kde zní pouze řinčení lezeckých zbraní, povely a zvuky vrtaček. Nechej se vtáhnout do specifického klimatu čistého drytoolingu.

Už jsi prošel na skialpech celé Rakouské Alpy i Dolomity? Nechej se inspirovat pro další sezónu deníčkem paní učitelky. Ta se letos vyrazila toulat na lyžích po slovinských horách.

Znáš vynikajícího britského alpinistu, mimo jiné držitele tří Zlatých cepínů, Micka Foflera? Přečti si příběh o prvovýstupu na Siguniang, za který Mick spolu Paulem Ramsdenem dostal první Zlatý cepín.

Hledáš inspiraci, kam vyrazit na podzim za lezením? Mystická todra v Maroku je ideální cílovou destinací. A představí ti ji světoznámý lezecký fotograf David Munilla, který už čtyřicet let cestuje, píše, a především fotí pro neprestižnější lezecké časopisy na světě.

No a samozřejmě ještě další spousta zajímavých článků opět na 96 stranách.

Přejeme krásné čtení 204. Montany.

Kód Kód: 1199
Jméno značky: Montana
Kategorie: Montana