PENNAVALLEY

Sportovní lezení podél řeky Pennavaire a vesnice Veravo nedaleko Finale Ligure

989 Kč
Skladem (3 ks)

Ve vnitrozemí Albengy, nedaleko Finale Ligure, se nachází nedotčené údolí porostlé třešněmi, olivovými háji, houbami a lanýži: přírodní hojnost a dary, které existují jen díky přítomnosti Pennavaire, živé a divoce tekoucí bystřiny. Hustá síť úzkých cest pak spojuje malebné italské vesničky obklopené lesy, středověká historická centra a mosty z jiných časů.

Pokud už tě nebaví přeplněné sektory a parkoviště, kde nejde odstavit ani legendární Fiat 500, otravují tě pokuty nesmlouvavých italských pocistů a nevraživé pohledy místních obyvatel, kteří na tebe zírají, jako bys ty i celá tvoje skupina byli jen bandou vandalů, pak toto je místo přesně pro tebe!

Místní ve vesničkách kolem říčky Pennavaire vidí lezení jako velkou příležitost k rozvoji a jejich vřelým přijetím budeš překvapen. Ve skalách se pak můžeš v bujné zeleni ztratit na celý den, aniž bys potkal někoho dalšího a do chladné bystřiny skočit jen tak, jak tě Bůh stvořil, a jediný kdo tě bude pozorovat, bude statný srnec v houští.

A samotné lezení? Kvalita skály fantastická, moderní a dlouhé cesty kvalitně odjištěny podle posledních trendů, tedy bezpečnost nadevše. Oblast byla objevena teprve nedávno, ale i tak v nejnovějším průvodce od Versante Sud najdeš na 400 stranách celkem 71 sektorů.

Stačí jen vyrazit a objevit něco nového.

400 stran, 71 sektorů, několik stovek cest, fotografie, nákresy. Anglicky. Rok vydání 2022.

Kód Kód: 1140
Jméno značky: Versante Sud
Kategorie: Itálie