Kurtyka

Tip
Kurtyka

Na vrcholech světa nehledal své ego. Když odvážnými kroky postupoval stěnou nebo se choulil v ledovém bivaku, stával se součástí hory. Wojtek byl samotář. Složitá osobnost. A úžasný horolezec.

329 Kč
Skladem (1 ks)

Seznamu nejpůsobivějších výstupů 20. století vévodí průstup západní stěnou Gasherbrumu IV z roku 1985. Wojtek Kurtyka a Robert Schauer tehdy sice nestanuli na samém vrcholu bezmála osmitisícové hory, ale v nedotčené stěně dokázali Wojtkovy vizionářské myšlenky na výstupy s minimem vybavením a bez podpory nosičů převést v ladně vyznívající realitu. Celoživotní introvert netoužil po slávě. Stačilo mu být nahoře a spočinout v pokorném objetí hor. Rozhovorům se léta vyhýbal a Zlatý cepín, nejvyšší horolezecké ocenění, přijal až po opakovaných pokusech o jeho udělení. I proto patří biografie Wojtka Kurtyky mezi četbu, u níž člověk mnohokrát zpomalí, aby přemítal.

 

Autor: Bernadette McDonaldová

Počet stran: 280+64

Rok vydání: 2019

Kód Kód: 417
Jméno značky: JOTA
Kategorie: Horolezecká beletrie

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení