Lezci svobody

Komunistická vláda v Polské lidové republice neumožňovala občanům příliš možností se nadechnout. Dva špičkoví horolezci a jedna horolezkyně si však dokázali najít svou cestu za svobodou.

349 Kč
Skladem (5 ks)

Vyrůstat v poválečném Polsku znamenalo pro řadu spojit svou existenci s chudobou a pozbýt ambice na smysluplný život. Uprchnout se dalo jen do vlastního světa ohraničeného Železnou oponou. Právě o to se pokusili horolezci Jerzy Kukuczka, Wojtek Kurtyka a Wanda Rutkiewicz, přičemž se svými výkony v asijských velehorách zařadili mezi světovou špičku. Vybavení si často vyráběli na koleni a nejmodernější výstroj západních horolezců mohli jen z povzdálí obdivovat. Přesto Poláci excelovali, a to v těch nejtvrdších podmínkách Himálaje či Karákóramu. Wanda Rutkiewicz jako první žena vystoupila na obávanou K2, "výstup století“ Wojtka Kurtyky v západní stěně Gasherbrumu IV dosud nikdo nezopakoval a Jerzy Kukuczka jako druhý člověk zkompletoval sbírku všech 14 osmitisícovek - bez kyslíku, novými cestami nebo v zimě.

 

Autor: Bernadette McDonaldová

Počet stran: 327+48

Rok vydání: 2018

Kód Kód: 426
Jméno značky: JOTA
Kategorie: Horolezecká beletrie

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení