Peru 1970

Sešlo se tehdy až příliš nešťastných náhod. Od začátku nic nešlo podle plánu a patnáct československých horolezců se už domů nevrátilo. Jejich příběh ale i půl století po tragédii odhaluje nové kapitoly.

489 Kč
Vyprodáno u vydavatele

Patnáct přátel horolezectví doslova pohltilo. Síla jejich prstů byla vytrénována pískovcovými věžemi Skaláku a fyzickou kondici prověřily nejmenší velehory světa: Vysoké Tatry. V nejlepších letech pak přišla nabídka zúčastnit se zahraniční expedice. První velká zkušenost. Cílem se stala Aljaška, výstup na Mount McKinley. Ale nastupující normalizace nekompromisně zasáhla do smělých plánů výpravy. Za politicky přípustný cíl byly stanoveny peruánské Andy, ale od příletu do Limy v květnu 1970 se vršil jeden problém za druhým a předzvěstí velkého neštěstí se stala smrt nejlepšího horolezce výpravy Ivana Bortela.

Je nepsaným pravidlem každého horolezce vědět, co se odehrálo 31. května 1970 pod Huascaránem. Významný kus československé horolezecké historie dokresluje reprint souboru fotografií Poslední hora od Viléma Heckela.

 

Autor: Libor Dušek

Počet stran: 350

Rok vydání: 2020

Kód Kód: 411
Jméno značky: JOTA
Kategorie: Horolezecká beletrie
Položka byla vyprodána…