Touhy a úděl

Pokusy o osmitisícové trůny bohů byly od počátků vyhrazeny pouze mužům. A když se Claude Koganová pokusila o výstup na Čo Oju, zaplatila svým životem. Přesto si ženy začaly své sny plnit.

449 Kč
Momentálně nedostupné

Zatímco muži hrdinně dosahovali jednoho osmitisícového vrcholu za druhým, pro ženy nezbývalo v expedičních týmech místo. Po marném pokusu Claude Koganové, která za svou odvahu zaplatila v roce 1959 na Čo Oju životem, se prvními ženami na vrcholu osmitisícovky staly až v roce 1974 Japonky. Po nich přicházely do základních táborů další ženy průkopnice - mezi nimi také autorka této knihy Dina Štěrbová - přičemž naplnění jejich smělých snů si žádalo vynaložení ohromného množství energie, cílevědomosti, odvahy, dřiny a těžké psychické frustrace. Za svou touhu zaplatily nejen slzami a krví, ale mnohdy také svým životem.

Dina Štěrbová 15 let sbírala materiály a pátrala po prvních ženách na osmitisícovkách. Mnohé osobně navštívila nebo získala informace od pozůstalých příbuzných. Na stránkách této jedinečné knihy pochopíš i ty nejniternější pocity, které rezonují v duších žen bojujících o vrcholy světa.

 

Autor: Dina Štěrbová

Počet stran: 407

Rok vydání: 2020

Kód Kód: 485
Jméno značky: JOTA
Kategorie: Horolezecká beletrie
Položka byla vyprodána…