Touhy a úděl

Pokusy o osmitisícové trůny bohů byly od počátků vyhrazeny pouze mužům. A když se Claude Koganová pokusila o výstup na Čo Oju, zaplatila svým životem. Přesto si ženy začaly své sny plnit.

449 Kč
Skladem DOVOLENÁ od 31. 3. do 10. 4.! (1 ks)

Zatímco muži hrdinně dosahovali jednoho osmitisícového vrcholu za druhým, pro ženy nezbývalo v expedičních týmech místo. Po marném pokusu Claude Koganové, která za svou odvahu zaplatila v roce 1959 na Čo Oju životem, se prvními ženami na vrcholu osmitisícovky staly až v roce 1974 Japonky. Po nich přicházely do základních táborů další ženy průkopnice - mezi nimi také autorka této knihy Dina Štěrbová - přičemž naplnění jejich smělých snů si žádalo vynaložení ohromného množství energie, cílevědomosti, odvahy, dřiny a těžké psychické frustrace. Za svou touhu zaplatily nejen slzami a krví, ale mnohdy také svým životem.

Dina Štěrbová 15 let sbírala materiály a pátrala po prvních ženách na osmitisícovkách. Mnohé osobně navštívila nebo získala informace od pozůstalých příbuzných. Na stránkách této jedinečné knihy pochopíš i ty nejniternější pocity, které rezonují v duších žen bojujících o vrcholy světa.

 

Autor: Dina Štěrbová

Počet stran: 407

Rok vydání: 2020

Kód Kód: 485
Jméno značky: JOTA
Kategorie: Horolezecká beletrie