Ztraceni na Everestu

Chris Bonington o cestě Hard Way prohlásil, že vylézt ji alpským stylem není možné. V říjnu 1988 to přesto čtveřice slovenských horolezců dokázala. Do základního tábora už se ale nevrátili.

259 Kč
Skladem (2 ks)

V roce 1975 potřebovala britská expedice pod vedením Chrise Boningtona k průstupu obtížnou jihozápadní stěnou Mount Everestu nepředstavitelné množství materiálu. Nezdálo se reálné, aby cestu, nazvanou Hard Way, v budoucnu někdo zopakoval. A už vůbec ne alpským stylem - bez kyslíku a výškových nosičů. Špičkový slovenští horolezci Dušan Becík, Peter Božík, Jaroslav Jaško a Jozef Just však 17. října 1988 vystoupili na Jižní vrchol Mount Everestu a Josef Just dokonce i na vrchol hlavní. K dovršení přelomového výkonu světových rozměrů zbývalo sestoupit do základního tábora. Stany pod ledopádem Khumbu ale zůstaly opuštěné. Z jejich příběhu zůstaly jen staré novinové články, dopisy rodinám, expediční deníky a přepisy vysílačkové komunikace.

 

Autor: Milan Vranka

Počet stran: 176 + 24

Rok vydání: 2016

Kód Kód: 423
Jméno značky: JOTA
Kategorie: Horolezecká beletrie

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení