Duchové K2

Nad tím kratičkým názvem se vznáší aura krutosti. Pro mnoho dobrodruhů se stala K2 posedlosti, ale málokterý z nich našel na hrozivých svazích štěstí. Hora hor vydává své fascinující svědectví.

319 Kč
Skladem (3 ks)

Není nejvyšší a přesto drží mezi všemi osmitisícovkami nelichotivý primát. Ve stěnách osaměle stojící hory K2 (8611m) se odehrálo nejvíce nezdařených pokusů o výstup. Stejně rychle, jako dovede mysl člověka okouzlit, umí si vzít i jeho život. Mick Conefrey díky rozhovorům s přeživšími členy jednotlivých výprav či jejich rodinami a díky volnému přístupu k jejich deníkům a osobní korespondenci převádí na stránky knihy syrově krutou atmosféru hory, která chyby nepromíjí. Na jejich svazích neuspěl drogově závislý okultista Aleister Crowley, zámožný vévoda Abruzzský ani lezecký revolucionář Fritz Wiessner. Z vrcholu se rozhlédli až italští horolezci Achille Compagnoni a Lino Lacedelli, ale i jejich úspěch překryl závoj kontroverze.

 

Autor: Mick Conefrey

Počet stran: 368

Rok vydání: 2016

Kód Kód: 471
Jméno značky: JOTA
Kategorie: Horolezecká beletrie

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení