Horolezci

Hory byly pro člověka odjakživa čímsi vzdáleným, děsivou krajinou plnou nebezpečí a nadpozemských stvoření. Přesto pro něj představovaly i cosi lákavého. A tak se jednou odvážil.

719 Kč
Skladem (3 ks)

Proč muži z kmene Masajů vystupují na Ol Doinyo Lengai pouze tehdy, trpí-li nemocí či ztrátou? Jaké múzy hledal básník Francesco Petrarca ve větrech na vrcholu Mont Ventoux? A byl Jacqoues Balmat, první ze dvou mužů, jež obtiskli své podrážky na nejvyšším bodě Mont Blancu, ryzím hrdinou nebo jen hamižným prospěchářem? Nad výkony či posedlostí, která hnala některé z horolezců vstříc dosud nedobytým vrcholům, zůstává mnohdy rozum stát. Tato kniha, složená z deníkových zápisů, starých fotografií a kreseb z dosud nepublikovaných archivů, je svědectvím odvážných činů více než stovky dobyvatelů hor - od Hannibala až po Hillaryho. Můžeš jejími stránkami postupovat chronologicky od samého počátku nebo na přeskáčku vyhledávat hrdiny, kteří ti zrovna mají co říct. Obojí je dovoleno, obojí udělá radost.

 

Autor: Royal Geographical Society a The Alpine Club

Počet stran: 360

Rok vydání: 2018

Kód Kód: 477
Jméno značky: JOTA
Kategorie: Horolezecká beletrie

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení