Montana 193

Hory a skály v ohrožení. Co se na nás chystá? 193. vydání Montany o rozpadajících se horách a s velkým rozhovorem s tátou a synem Maršíkovými.

120 Kč
Skladem (>5 ks)

Bude to jiné. O tom není pochyb. Pro ujištění stačí vyrazit k chatě Conscrits, pohlédnout do západní stěny Aiguille du Dru nebo se zeptat geologů a klimatologů, na jaké změny a nová rizika se musí horolezci připravit. My jsme to udělali a v nové Montaně zjistíš, že nás všechny možná čeká přehodnocení plánů.

Hledět vpřed, ohlížet se zpět
Když se objevíš v místech jako je Cassinův bivak nebo Hinterstoisserův traverz, nemůžeš nemyslet na všechny ty velké příběhy, které se tam kdysi odehrály. Ale to samé lehké mrazení v zádech možná zažiješ i na zapomenuté skále v Jeseníkách – pakliže se tam odhodláš k volným přelezům starých hákovaček. Honza Zahula se v nové Montaně vrací do třech velkých alpských severních stěn a Lukáš "Asu" Abt nechává své myšlenky plynout v břidlicových převisech Pasáku. Velký rozhovor s Jardou a Jardou Maršíkovými se točí okolo jejich padesátiletého působení v saských pískovcích, stárnutí, ale i věčné radosti z lezení. A Martin Krejsa připomíná dvě legendy, které nedávno odešly do horolezeckého nebe – Frantu a Kluvoše.

Kód Kód: 755
Jméno značky: Montana
Kategorie: Montana