Montana 192

192. vydání Montany obsahuje portrét jedenáctiletého klučíka Théo Blasse, milníky legendy Bena Moona, velký rozhovor s Vláďou Sochorem a výzvy pro ryzí Sněžné leopardy.

120 Kč
Skladem (>5 ks)

Znamenají čísla také úspěch? Pro mladičkého Théo Blasse možná ano. V tuto chvíli. Ale co když se píše rok 1993 a ty se už třetí léto ženeš za nečím, co by mohlo být klidně druhé 9a světa, ale zatím jsi nedal ani jeden nadějný pokus? A možná tě spíše než čísla žene touha udělat svou cestu co možná nejčistěji – s minimem železa. Jaký je správný přístup k lezení? Zamysli se s novou Montanou.

Tak trochu mimoděk – při pětihodinové procházce Skalákem – vznikl rozhovor s Vláďou Sochorem, o jehož cestách se říká, že jsou psychicky náročné. Jiní mluví dokonce o vraždách. Ale možná měl Vláďa jen jiný přístup k lezení: než by skálu znesvětil kruhem, raději počkal, až do cesty dospěje. To Ben Moon se s tím nemazal – v roce 1984 namlátil do dvaceti metrů skály v Pen Trwyn deset nýtů a britští tradicionalisté šli do kolen. Honza Virt zpracoval do nové Montany portrét vycházející jedenáctileté hvězdy Théo Blasse, Katka Mandulová ukáže, do jakých výzev se může správný Sněžný leopard zakousnout a Tomáš Javůrek se ve své reportáži infiltroval do rodin, aby zjistil, jestli si horolezec opravdu musí vybrat: buď hory, nebo rodina.

  • Fotoportrét: Saša Gendová
  • Ten kruh tam nemá co dělat
  • Příběh Théa Blasse – Vive la France!
  • Rodina, nebo hory
  • Lapeni Sněžným leopardem
  • Milníky Bena Moona
Kód Kód: 737
Jméno značky: Montana
Kategorie: Montana