Montana 192

192. vydání Montany obsahuje portrét jedenáctiletého klučíka Théo Blasse, milníky legendy Bena Moona, velký rozhovor s Vláďou Sochorem a výzvy pro ryzí Sněžné leopardy.

120 Kč
Skladem (>5 ks)

Znamenají čísla také úspěch? Pro mladičkého Théo Blasse možná ano. V tuto chvíli. Ale co když se píše rok 1993 a ty se už třetí léto ženeš za nečím, co by mohlo být klidně druhé 9a světa, ale zatím jsi nedal ani jeden nadějný pokus? A možná tě spíše než čísla žene touha udělat svou cestu co možná nejčistěji – s minimem železa. Jaký je správný přístup k lezení? Zamysli se s novou Montanou.

Tak trochu mimoděk – při pětihodinové procházce Skalákem – vznikl rozhovor s Vláďou Sochorem, o jehož cestách se říká, že jsou psychicky náročné. Jiní mluví dokonce o vraždách. Ale možná měl Vláďa jen jiný přístup k lezení: než by skálu znesvětil kruhem, raději počkal, až do cesty dospěje. To Ben Moon se s tím nemazal – v roce 1984 namlátil do dvaceti metrů skály v Pen Trwyn deset nýtů a britští tradicionalisté šli do kolen. Honza Virt zpracoval do nové Montany portrét vycházející jedenáctileté hvězdy Théo Blasse, Katka Mandulová ukáže, do jakých výzev se může správný Sněžný leopard zakousnout a Tomáš Javůrek se ve své reportáži infiltroval do rodin, aby zjistil, jestli si horolezec opravdu musí vybrat: buď hory, nebo rodina.

  • Fotoportrét: Saša Gendová
  • Ten kruh tam nemá co dělat
  • Příběh Théa Blasse – Vive la France!
  • Rodina, nebo hory
  • Lapeni Sněžným leopardem
  • Milníky Bena Moona
Kód Kód: 737
Kategorie: Montana

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení