Montana 195

A přece si alespoň jednu medaili zaslouží(š)! 195. Montana je opět především o životě tam venku a začíná udělením medaile za disciplínu, ve které je On pro nás stejně tím nejlepším.

120 Kč
Skladem (> 5 ks)

Medaile jsou rozdány, ale většina z nás se sápe po skalách z jiného důvodu než pro kousek drahého kovu. Co pohání mladičkou sportovní lezkyni Martinu Demmel? A co pohánělo Vaška Chluma, když tvořil jedny z nejkrásnějších linií v Českém ráji? Jak se měnily priority Jirky Švihálka, který vystřídal snad všechny horolezecké disciplíny? A proč tři čeští kamarádi nazvali svou novou cestu na Silberhornu Oat Flake Madness? 195. vydání Montany je rozmanité jako celé to naše lezení.

Má devatenáct let, leze teprve čtyři roky a své první 9a zvládla na pouhých pět pokusů. Martina Demmel je zřejmě talent od přírody a povídání s touto nadanou slečnou doplňují v Montaně nádherné fotky od Honzy Nováka.

Honza Virt, další fotograf žijící ve Francii, zdokumentoval pro Montanu lezení v Normandii a místní lezci pro tebe připravili informace o žulovém lezení nad vlnami Atlantiku, neustále se rovíjejících boulderingových oblastech či úchvatných liniích vedoucích na ikonickou skalní jehlu L'aiguille.

Vašek Chlum zanechal ve Skaláku také řadu výjimečných linií – říká se, že snad i jedněch z nejkrásnějších. A dokonce také zatloukl kruh do cesty, kterou nejspíš už nikdo nikdy nevyleze. Proč? Je tak obtížná? Nebo snad nebezpečná? Kdepak, důvod je jiný a velký životní příběh Vaška Chluma ti ho prozradí.

Velké stěny, skialpinismus, extrémní sjezdy, sportovní lezení, alpské túry, bouldering. To všechno patří pod jeden souhrnný termín: horolezectví. Jirka Švihálek prošel všemi těmito disciplínami a jeho řádky lze chápat jako svědectví o neskutečné rozmanitosti našeho sportu.

Řádky z deníku branického alpinisty jsou pro změnu svědectvím o povedeném prvovýstupu třech českých kluků na švýcarském Silberhornu a fotografie Alexandra Luczyho zase ukazují tatranské horolezectví před rokem 1968.

Kód Kód: 851
Jméno značky: Montana
Kategorie: Montana

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení