MONTANA 198

Moderní nomádka v dodávce, a hlavně vynikající spárařka Kathy Karlo.
Píše blog, nahrává podcasty, cestuje po Spojených státech, a hlavně leze ty nejtěžší spáry v Americe.

120 Kč
Skladem (>5 ks)

 

Jarní Montana voní dálkami

Fists of Fury, Hands Across America a Celestial Mechanics – tři těžké spárové cesty v USA po vlastním. Trilogie, kterou si vytyčila zdolat Kathy Karlo. Ale strop protknutý trhlinou na pěst nebyl jediný problém, který Kathy musela řešit. Ve svém životě se potýkala třeba i se sexuálním napadením.

Théo Blass, tak o tom jsme už psali před rokem v Montaně 192. Kluk nám za rok vyrostl, zesílil, místo hraní na klavír začal boxovat a mimo jiné také ve svých 12 letech vylezl první 8c+. Fotografie Honzy Virta a povídání Vladimira Arnaudova, Théova otce ti přiblíží život mladého lezeckého talentu.

Ondro Húserka a Jožo Krištoffy se v letošním roce hecli a v období krátkého patagonského léta vylezli na Aguja Desmochada prvovýstup Pain and Gain. Pak se Jožo hecnul ještě jednou a exkluzivně pro Montanu připravil hned po návratu povídání o celé jejich úspěšné akci.

K jarní Montaně vždy neodmyslitelně patřil také skialp. I přesto, že zima u nás ve střední Evropě byla podprůměrná, na Sibiři je vždy sněhu dost. V článku The Great Siberian Traverse můžeš načerpat inspiraci na další sezónu.

Už tě někdy napadlo, jak se vlastně vyrábí to barevné lano, které při lezení brání fatálnímu pádu na zem? S Montanou můžeš nahlédnout do alchymistické dílny v Bolaticích, kde pletou jedny z nejlepších lan na světě.

Přejeme krásné čtení.

Kód Kód: 1013
Kategorie: Průvodce hory a lezení

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení