MONTANA 198

Moderní nomádka v dodávce, a hlavně vynikající spárařka Kathy Karlo.
Píše blog, nahrává podcasty, cestuje po Spojených státech, a hlavně leze ty nejtěžší spáry v Americe.

120 Kč
Skladem (2 ks)

 

Jarní Montana voní dálkami

Fists of Fury, Hands Across America a Celestial Mechanics – tři těžké spárové cesty v USA po vlastním. Trilogie, kterou si vytyčila zdolat Kathy Karlo. Ale strop protknutý trhlinou na pěst nebyl jediný problém, který Kathy musela řešit. Ve svém životě se potýkala třeba i se sexuálním napadením.

Théo Blass, tak o tom jsme už psali před rokem v Montaně 192. Kluk nám za rok vyrostl, zesílil, místo hraní na klavír začal boxovat a mimo jiné také ve svých 12 letech vylezl první 8c+. Fotografie Honzy Virta a povídání Vladimira Arnaudova, Théova otce ti přiblíží život mladého lezeckého talentu.

Ondro Húserka a Jožo Krištoffy se v letošním roce hecli a v období krátkého patagonského léta vylezli na Aguja Desmochada prvovýstup Pain and Gain. Pak se Jožo hecnul ještě jednou a exkluzivně pro Montanu připravil hned po návratu povídání o celé jejich úspěšné akci.

K jarní Montaně vždy neodmyslitelně patřil také skialp. I přesto, že zima u nás ve střední Evropě byla podprůměrná, na Sibiři je vždy sněhu dost. V článku The Great Siberian Traverse můžeš načerpat inspiraci na další sezónu.

Už tě někdy napadlo, jak se vlastně vyrábí to barevné lano, které při lezení brání fatálnímu pádu na zem? S Montanou můžeš nahlédnout do alchymistické dílny v Bolaticích, kde pletou jedny z nejlepších lan na světě.

Přejeme krásné čtení.

Kód Kód: 1013
Jméno značky: Montana
Kategorie: Montana