ADAM the Climber

Novinka
Cop ADAM ENG 2

Adam Ondra, asi netřeba představovat

629 Kč
Skladem (1 ks)

Novou knihu o Adamovi s Adamem napsal Pietro del Pra, který se poprvé s nejlepším lezcem na planetě setkal v roce 2010 a zasvětil ho do tajů vícedélkového lezení při Adamově výjezdu na Madagaskar do stěny Tsarannoro. Od té doby vzniklo mezi nima hluboké přátelství, které dalo vzniknout i této knize.

Pietro knihu napsal v naprosté harmonii s Adamem a prostřednictvím příběhů o jejich nejpamátnějších výstupech se dotýká zásadních životních milníků, které formovaly kariéru hlavního hrdiny - poznáváme tak Adamovo kulturní zázemí, vášně, chutě a způsob života v souladu s porozuměním lezení.

A kdo že vlastně je ten Pietro Dal Pra? Je to velmi skromný lezec, který o svých lezeckých úspěších mluví velice málo, proto určitě stojí za zmínku, že v Rätikonu se mu v roce 1999 podařil teprve třetí výstup cesty Silbergeier za pouhé tři dny, což je dodnes jedním z nejrychlejších výstupů vůbec, a o šest let později se chopil druhého výstupu ještě těžší cesty - Die Unendliche Geschichte. Na Sardinii je pak autorem prvovýstupu cesty Hotel Supramonte, jedné z nejkrásnějších a nejtěžších vícedélkových cest na středomořském vápenci.

 

Autoři: Pietro Dal Pra a Adam Ondra

Počet stran: 337

Rok vydání: 2024

Jazyk: anglicky

Kód Kód: 1456
Jméno značky: Versante Sud
Kategorie: Horolezecká beletrie