Padající hvězda

Padající hvězda
ZDARMAZDARMA

Odjížděla na výpravy a vracela se, aby vyrazila zase jinam. Miriam Garcia vedla život právě, jak by si to představovala většina lezců. Když v 27 letech zmizela, zůstal po ní jenom ten deník.

249 Kč
Skladem (5 ks)

Nikdy se doma příliš neohřála. Raději si nesla domov na zádech a se zdviženým palcem vyčkávala u krajnice na další lezecké dobrodružství. Nepotřebovala mnoho a přesto měla všechno. Žila, aby mohla lézt. V roce 1988 Miriam García Pascual zdolala El Capitan - posedmé a opět jinou cestou. Tak se tehdy stala ženou s největším počtem výstupů ve slavné yosemitské stěně. Se svým parťákem Risim zlezla Alpamayo i Huascarán a celkem osmkrát nastoupili do stěn Fitz Roy, aby osmkrát utekli před děsivým patagonským počasím. V roce 1989 se jim podařilo vystoupit novou cestou na Kaga Tondo v Mali a pak, o několik měsíců později, v mohutných stěnách šestitisícové Meru, se proud slov v jejím deníku zastavil. Oba zmizeli.

Kniha Padající hvězda je přepisem deníku, který si Miriam García psala při své lezecké pouti Amerikou. Originální španělská verze Bájame una Estrella se v zemi svého původu dočkala už osmého vydání. Tento příběh totiž překračuje hranice světa lezení.

 

Autor: Miriam García Pascual

Počet stran: 64

Rok vydání: 2014

 

 

Kód Kód: 130
Jméno značky: Montana
Kategorie: Horolezecká beletrie

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení