Padající hvězda

Odjížděla na výpravy a vracela se, aby vyrazila zase jinam. Miriam Garcia vedla život právě, jak by si to představovala většina lezců. Když v 27 letech zmizela, zůstal po ní jenom ten deník.

249 Kč
Skladem (>5 ks)

Nikdy se doma příliš neohřála. Raději si nesla domov na zádech a se zdviženým palcem vyčkávala u krajnice na další lezecké dobrodružství. Nepotřebovala mnoho a přesto měla všechno. Žila, aby mohla lézt. V roce 1988 Miriam García Pascual zdolala El Capitan - posedmé a opět jinou cestou. Tak se tehdy stala ženou s největším počtem výstupů ve slavné yosemitské stěně. Se svým parťákem Risim zlezla Alpamayo i Huascarán a celkem osmkrát nastoupili do stěn Fitz Roy, aby osmkrát utekli před děsivým patagonským počasím. V roce 1989 se jim podařilo vystoupit novou cestou na Kaga Tondo v Mali a pak, o několik měsíců později, v mohutných stěnách šestitisícové Meru, se proud slov v jejím deníku zastavil. Oba zmizeli.

Kniha Padající hvězda je přepisem deníku, který si Miriam García psala při své lezecké pouti Amerikou. Originální španělská verze Bájame una Estrella se v zemi svého původu dočkala už osmého vydání. Tento příběh totiž překračuje hranice světa lezení.

 

Autor: Miriam García Pascual

Počet stran: 64

Rok vydání: 2014

 

 

Kód Kód: 130
Jméno značky: Montana
Kategorie: Horolezecká beletrie